Petr Zámečník


Petr Zámečník
Petr Zámečník

Akordeonista, hudební pedagog, aranžér a skladatel, absolvent konzervatoře v Plzni.

Se svými tango formacemi (Instrumental Tandem, Trio Milonguero, Quinteto Tango Consuno, Tango Quartetto Re Campo, Petr Zámečník & Piastra) vystupoval nebo vystupuje od roku 1993 na mezinárodních hudebních festivalech a koncertech v České republice, Velvyslanectví Argentinské republiky v Praze i v zahraničí (Slovensko, Rumunsko, Rakousko, Německo, Švédsko, Polsko, Bulharsko, Maďarsko, Belgie, Lucembursko).

Jako akordeonový interpret účinkoval v tangových projektech s brněnskou filharmonií, baletem Národního divadla v Brně, hrál s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Moravskou filharmonií Olomouc, Escualo Quintetem, Komorním smyčcovým souborem Musica Minore, pro Český rozhlas natočilo Tango Quartetto Re Campo tangový klip se zpěvačkou Radůzou, osloveno bylo i Českou televizí pro natočení pořadu Terra musica -Tango po evropsku.

V rámci festivalu Mozartovy děti aranžoval pro Filharmonii Brno světoznámé Libertango Astora Piazzolly. Vydavatelství Spirála a poté Radioservis vydala jak jeho kompaktní disky s Piazzollovou hudbou Tango nuevo a Tango porteňo, kterou též aranžoval, tak i debutové autorské album Periferia Re Campo.

Nedávno také vyšlo jeho další album Inspiración s hudbou starých mistrů tanga. Dále pořídil řadu nahrávek a rozhovorů pro Český rozhlas a české i zahraniční televize. Ve stylu tanga spolupracuje s tanečníkem a držitelem Thálie Martinem Dvořákem, slovenským pantomimem Vlado Kulíškem a tanečními páry z brněnské taneční školy Tangueros. Pedagogicky působí na Konzervatoři Pardubice a na Základní umělecké škole Vítězslavy Kaprálové v Brně.

Je členem Mezinárodní unie koncertních akordeonistů.